Koncert Noworoczny 2022

      Możliwość komentowania Koncert Noworoczny 2022 została wyłączona

W dniu 15 stycznia 2022r. w  Lokalnym Centrum Społeczno -Kulturalnym w Lisowicach odbył się po dwu-letniej przerwie, spowodowanej covidem Noworoczny Koncert. Organizatorem koncertu było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Lisowice w Woj. Śląskim oraz Gminna Biblioteka Publiczna z Pawonkowa wraz z filiami. W wypełnionej po brzegi – pięknie, świątecznie  i nastrojowo udekorowanej sali, koncertował główny  lider i współzałożyciel zespołu Universe Pan Henryk Czich.

Pan Henryk to kompozytor i autor wielu  kolęd, które mieliśmy okazję wysłuchać.  Może mało kto wie, że autorem a zarazem wykonawcą oryginalnej wersji „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” jest  właśnie pan Henryk Czich.  Nasz gość jest również autorem i kompozytorem przebojów grupy Universe, takich jak Mr Lennon i Deszczowa nieznajoma w parku”,Wołanie przez ciszę”, „Tyle chciałem ci dać”, „Tacy byliśmy” oraz wiele innych.

Na początku przybyłych gości przywitała i słowo wstępne wygłosiła Pani Prezes stowarzyszenia Renata Piosek. Z zaproszonych gości przybyli: ksiądz proboszcz Rafał Wyleżoł oraz Pan Sołtys Marek Kunicki. Następnie wszyscy uczestnicy wspólnie na stojąco odśpiewali najpiękniejszą z polskich kolęd „Bóg się rodzi”. W wykonaniu  naszego wokalisty  usłyszeliśmy głównie piosenki, które sam napisał i skomponował.

Koncert był wspaniałą ucztą duchową!