Koncert Świąteczny 2015

      Możliwość komentowania Koncert Świąteczny 2015 została wyłączona

„Najlepszych dziś życzeń Państwo słuchajcie; na tym Nowym Roku, szczęścia doznajcie.
I niech się dostatek jak kłos rozwija; niech ma Was w opiece Panna Maryja.”

Starcom i dorosłym i dla młodzieży; niech się dary sypią z niebieskiej dzieży.
Niech Chrystus błogosławi – samych Was nie zostawi i zawsze z Wami będzie, wszędzie, wszędzie!”

4 stycznia odbył się, po raz ósmy, Koncert Świąteczny. Poprzedził go, odbywający się w grudniu, konkurs pt.: „Tradycje świąteczne w moim domu”, dlatego też hasło tegorocznego spotkania brzmiało: „Tradycja to piękno które chronimy, a nie więzy, które nas krępują” (Ezra Pound).

Spotkanie rozpoczęło się koncertem kolęd w wykonaniu zespołów folklorystycznych „Babie Lato” i „Opolskie Dziołchy”, działających pod patronatem Domu Kultury w Ozimku.

Po koncercie, podczas którego wszyscy mogli się włączyć w śpiew kolęd, odbył się dwuetapowy Quiz o Złotą Bombkę. Pytania dotyczyły tradycji bożonarodzeniowych, a nagroda trafiła do osoby, która zdobyła najwięcej punktów. Rozdane zostały również nagrody dla zwycięzców konkursu pt.: „Tradycje świąteczne w moim domu”. Podczas koncertu można było zobaczyć prace plastyczne zgłoszone na konkurs oraz rzeźbioną, drewnianą szopkę, której autorem jest pan Manfred Pfeiffer.

Na koniec spotkania panie z zespołów folklorystycznych, przy akompaniamencie akordeonisty, zaśpiewały jeszcze kilka piosenek ludowych, które mają w swoim repertuarze.

Prace plastyczne można oglądać w LCSK do końca stycznia. Zapraszamy.