Narodowy Spis Powszechny 2021

      Możliwość komentowania Narodowy Spis Powszechny 2021 została wyłączona

Szanowni Państwo,

od 1 kwietnia 2021 r. Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
 
Udział w spisie jest obowiązkowy.

 

Spisem objęci są:

  • mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy, 
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy.
Wejdź na stronę GUS spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. Jeżeli nie możesz tego zrobić we własnym zakresie, odwiedź najbliższy urząd gminy. Na czas trwania spisu urzędy gmin przygotowały specjalne miejsca, gdzie wykonasz samospis.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego?
Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio (o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju), aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych. Możesz zweryfikować rachmistrza wchodząc na spis.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię 22 279 99 99.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są u nas bezpieczne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Chcesz sprawdzić, o co zapytamy w spisie? Zapoznaj się z ustawą spisową?
Wejdź na spis.gov.pl
i bądź na bieżąco!

Uwaga! Rachmistrzowie dzwonić będą od 4 maja 2021. Uważajmy na połączenia telefoniczne i podszywające się pod rachmistrzów osoby wyłudzające nasze dane osobowe !!!