Nasza śląska tradycja – naszą siłą

      Możliwość komentowania Nasza śląska tradycja – naszą siłą została wyłączona

Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Lisowice poprzez swoją działalności otacza wielką troską wartości i tradycje regionu, w którym żyjemy.

Nasza organizacja kładzie wielki nacisk aby wzmocnić i ukształtować związek młodego człowieka  z regionem i dziedzictwem kulturowym.  Podejmuje wiele inicjatyw, które bezpośrednio nawiązują do tradycji kulturowych naszej śląskiej ziemi.

Wiele działań prowadzimy i w szkołach i przedszkolach z zakresu edukacji regionalnej                                  i upowszechniania wiedzy na temat tradycji naszej „Małej ojczyzny”.  W ramach tych spotkań, ostatnio prowadziliśmy warsztaty kulinarne. Podczas zajęć  wraz z młodzieżą gotowaliśmy stare tradycyjne (babcine) potrawy śląskie : ciapkapusta i karminadle.

Podczas tych spotkań uczymy młode pokolenie szacunku dla tradycji, dla obyczajowości, dla dorobku kulturowego poprzednich pokoleń- naszych babć i dziadków a jest to postawą budowania naszej tożsamości.

Realizując nasze działania  występujemy zawsze w naszych regionalnych śląskich strojach, ukazując przez to bogactwo tradycji. Swym pięknym, stroje przyciągają  i cieszą się zawsze wielkim zainteresowaniem.
[Renata Piosek]