MAKULATURA NA MISJE

      Możliwość komentowania MAKULATURA NA MISJE została wyłączona

Z inicjatywy Grupy Obrońców Życia z parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach oraz Lokalnego Centrum Społeczno – Kulturalnego w Lisowicach na przełomie września i października br. odbywała się zbiórka makulatury, która została przeznaczona na pomoc w budowie studni w Sudanie Południowym. Tym samym przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji pn.: MAKULATURA NA MISJE, którą zainicjował łódzki oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.
60% mieszkańców Sudanu Południowego nie ma dostępu do wody pitnej. Powstałe w 2011 roku państwo jest bardzo zniszczone ciągłą wojną. Ludziom brakuje wszystkiego, ale najbardziej czystej pitnej wody. Koszt budowy jednej studni wynosi 45 tys. zł.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom gminy, którzy włączyli się w tę akcję i przekazali makulaturę. Zebraliśmy 1000 kg. Papier ten został dostarczony do Gliwic.

Zapraszamy także do zainteresowania się misjami: – poprzez prenumeratę czasopism misyjnych (Misyjne drogi, Misjonarze Kombonianie, Misje Salezjańskie, Echo z Afryki i innych kontynentów, Misje Dzisiaj, Świat Misyjny, Posyłam was. Ceny tych czasopism nie są wysokie, a poprzez zaprenumerowanie jakiegoś tytułu możemy przyczynić się do wspomagania misjonarzy w ich codziennym misyjnym posłannictwie); – poprzez odwiedzenie stron internetowych:

(www.misjefranciszkanie.pl, www.missio.org.pl, www.pdmd.missio.org.pl www.misje.salezjanie.pl, www.adgentesmisje.pl, www.pkwp.org, www.news.va, www.vatican.va, www.sudan.info.pl).