Spotkanie autorskie – relacja

      Możliwość komentowania Spotkanie autorskie – relacja została wyłączona

Spotkanie Autorskie
z Marcinem Pałaszem –
autorem książek dla dzieci

W ramach projektu pt.:
„NIECO CUDACKIE fanaberie LITERACKIE”, którego organizatorem jest Biblioteka Śląska w Katowicach, odbywają się spotkania z autorami książek dla dzieci i m

Spotkanie Autorskie
z Marcinem Pałaszem –
autorem książek dla dzieci

W ramach projektu pt.:
„NIECO CUDACKIE fanaberie LITERACKIE”
, którego organizatorem jest Biblioteka Śląska w Katowicach, odbywają się spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży. W sumie pisarze odwiedzą 45 śląskich bibliotek.11 maja 2009 r. w lisowickiej filii Gminnej Biblioteki Publicznej miało miejsce spotkanie autorskie z pisarzem książek dla dzieci, panem Marcinem Pałaszem. W spotkaniu, oprócz pracowników Powiatowej i Gminnej Biblioteki Publicznej, uczestniczyły dzieci z klas IV do VI Szkoły Podstawowej z Lisowic i Pawonkowa wraz z opiekunami.
Pan Marcin Pałasz napisał 18 książek, z czego wydanych jest już 11. W chwili obecnej tworzone są kolejne opowiadania i historyjki.
Pisarz opowiadał o tym jak powstają jego książki, co jest inspiracją do ich tworzenia oraz, że są one pełne humoru i optymizmu. Okazało się, że wiele historii podsuwa samo życie. Są to zdarzenia, które przytrafiają się rodzinie i znajomym pana Marcina, ale także dzieciom piszącym do niego o swoich przygodach. W trakcie spotkania uczniowie zadawali również pytania dotyczące m.in. zainteresowań i marzeń autora, a on odpowiadając ujawniał anegdoty związane z powstaniem poszczególnych książek. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali autografy oraz mieli możliwość zakupienia następujących pozycji: ,,Kosmiczna awantura”, ,,Bardzo dzikie historie”, ,,Licencja na zakochanie”, ,,Historia Złotego Promyczka”, ,,Wszystko zaczyna się od marzeń”, ,,Wakacje w wielkim mieście”.

Po tym spotkaniu zapamiętamy na pewno, że Marcin Pałasz to uśmiechnięty od ucha do ucha optymista, który widzi, że szklanka jest w połowie pełna, a nie w połowie pusta :)

Dlaczego warto czytać według Marcina Pałasza?
Bo każda książka to nowy świat, czekający na odkrycie.
Bo gdy tę samą książkę przeczytają dwie osoby, ujrzą dwa różne światy… I to właśnie jest cudowne.

Do księgi pamiątkowej Marcin Pałasz napisał:

zobacz galerię zdjęć z spotkania