Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych

Możliwość komentowania Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych została wyłączona

25 września w Zabrzu po raz szesnasty odbyły się Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych, w których wystartowało ponad 200 osób.

W wyścigu wzięli udział również dwaj mieszkańcy z  Lisowic oraz nasz ks. Proboszcz, który zainicjował te zawody rowerowe i był ich pierwszym organizatorem. Najmłodszy uczestnik miał niespełna 3 lata, a najstarszy 82 lat.

Podczas tegorocznej imprezy można było kupić publikację, która  powstała z inicjatywy naszego Proboszcza ks. Rafała Wyleżoła. Album jest zatytułowany „Ludzie i pasja” i jest  podsumowaniem 15 lat zawodów. Nadmienić należy, że ks. Rafał co roku w zawodach startuje. W tegorocznym wyścigu również  stanął na podium, w swojej kategorii wiekowej zajął trzecie miejsce.

Organizatorem wyścigu jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej.