Wnioski o przyłączenie sieci gazowej w Lisowicach – do 31. stycznia 2021

      Możliwość komentowania Wnioski o przyłączenie sieci gazowej w Lisowicach – do 31. stycznia 2021 została wyłączona

Wnioski o przyłączenie sieci gazowej w Lisowicach

Szanowni Państwo,
mając na uwadze zbliżające się terminy wymiany kotłów CO niespełniających wymagań, proszę o liczne wystąpienie z wnioskami o przyłączenie do naszych budynków sieci gazowej. Jeśli gremialnie wystosujemy dużą ilość wniosków, wówczas będzie realna szansa na pozytywny rozwój sprawy. Czasu na składanie wniosków jest niewiele, zostało kilka dni. Wszelkimi informacjami i pomocą w wypełnieniu wniosku służą pracownicy Urzędu Gminy w Pawonkowie (tel. 343534100), w tym Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Katarzyna Gros.

Instalacja pompy ciepła jako alternatywne rozwiązanie

Szanowni Państwo,
jako świeży użytkownik takiego rozwiązania, służę wszelkimi informacjami w zakresie modernizacji instalacji CO (bez ogrzewania podłogowego) i wymianie pieca węglowego na  pompę ciepła.
Kilka informacji: mój budynek liczy 180m2, nie ma instalacji podłogowej (posiadam wyłącznie kaloryfery). Koszt wymiany pieca na pompę ciepła nowej generacji (pompa monoblokowa, o podwyższonej wydajności, renomowanej firmy, 12kW) w moim przypadku to ok. 44 tyś zł. Standardowe dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze” oraz ulga termomodernizacyjna pozwoliły mi uzyskać nieco ponad 20 tyś zł zwrotu kosztów. Najnowsze zasady przyznawania dotacji pozwalają na jeszcze większe dofinansowanie!
Koszty eksploatacyjne: w porównaniu z ogrzewaniem ekogroszkiem, koszty spadły o około połowę; ostatnimi dniami w zależności od pogody (-3ºC – +5ºC) ogrzanie mojego budynku kosztuje w przedziale 15-25 zł/dzień przy temperaturze wody przewyższającej 50ºC i temperaturze domowej 22ºC i większej. Kalkulacja kosztów nie uwzględnia posiadanej fotowoltaiki.
Jest oczywiście wiele czynników i dodatkowych informacji. Zachęcam do kontaktu, oraz rozważenia takiego rozwiązania.

Marek Kunicki, sołtys Lisowic